O NAS - Niebieski Pies

 Noś sztukę.
Idź do spisu treści

Menu główne:

MOTTO


Z pasji i nienasycenia powstał Niebieski Pies. Przedmioty są środkami przekazu dla sztuki. Chcemy, aby nosiła się dumnie na codzień. Każdy projekt cieszy kolorem i wyznacza kierunek artystycznej włóczęgi Psa. Przyłącz się do drogi.

Nasze produkty zabiorą Cię na spacer po Wrocławiu. Opowiedzą historie ekologiczne, artystyczne, a czasem niegrzeczne. Nie chcemy się zatrzymywać w swojej kreatywności, za dużo mamy do pokazania. Stawiamy na polską grafikę na światowym poziomie.
Pracownia Niebieski Pies rozumie sztukę użytkową.

Dlaczego pies? Bo szczeka.PRACOWNIA NIEBIESKI PIES CZYLI CO?

Zajmujemy się tworzeniem unikatowych kolekcji przedmiotów użytkowych. Krótkich serii okazjonalnych czy też stałych ofert przedmiotów, które łączy chęć wtłaczania w przestrzeń sztuki oraz polskiego designu. Wspieramy swoimi koncepcjami promowanie wydarzeń związanych ze sztuką i designem. Bez względu na "nośnik" jaki ma nieść informacje wizualną, stawiamy na dopracowany projekt i wysoką jakość wykonania.

KTO ZA TYM STOI?


AGATA DANIELAK-KUJDA


Ur. w 1963r. w Częstochowie
1982 - 1988 studia we wrocławskiej PWSSP (obecnie ASP) na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego w Katedrze Wzornictwa Przemysłowego. Od 1988 pracuje w ASP we Wrocławiu na Wydziale AWiW. W latach 2005 – 2012 Kierownik Katedry Wzornictwa Przemysłowego na Wydziale AWiW, a w kadencji od 09-2012 prorektor ds. artystyczno-badawczych i naukowych w ASP we Wrocławiu. Obecnie pełni funkcje Prodziekana Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa i prowadzi Pracownię Biżuterii. Członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych (2010-11 w zarządzie).
Wybór prac projektowych wdrożonych w latach 1988 – 2000: autorska biżuterii srebrna; projekty armatury sanitarnej dla firmy Zucchetti; lampy Magamago dla firmy Tronconi - we współpracy ze studiem projektowym Giorgio Marianelli w Mediolanie; krzesła i stoły kawiarniane Molino i Dorino dla firmy Nowy Styl, Krosno.
W latach 2000 – 2012 to między innymi: przybory piśmiennicze dla firmy Macma, Niemcy; tramwaj niskopodłogowy dla PESA Bydgoszcz; autobus miejski JELCZ LIBERO dla konsorcjum Autobusy Polskie; makieta procesu produkcji cukru dla Suedzucker Polska; zawory, pokojowe regulatory temperatury dla firmy Capricorn. (większość to prace realizowane w zespole).
Od 2012 realizowała również projekty mebli autorskich, projekty wnętrz i biżuterii. Bierze udział w wystawach. Kurator wielu projektów wystawienniczych, w tym międzynarodowych.SYLWIA BORKOWSKA

Artystka z zamiłowaniem do sztuki użytkowej. Dyplom z malarstwa na ASP we Wrocławiu w roku 2001.

Obroniłam dyplom na ASP we Wrocławiu w 2001 roku i od tamtego czasu kiełkował w mojej głowie pomysł stworzenia miejsca, czy marki, gdzie przedmioty będą wypełnione sztuką, będą dla niej nośnikiem. Od koszulki po kapelusze, połączone wspólnym mianownikiem. Grafiką. Potrzeba było czasu, aby technologia pozwoliła na odpalenie takiej unikatowej pracowni, gdzie możemy wykonać pojedynczy wzór, czy spersonalizowany przedmiot. Przez ostatnie 6 lat eksplorowałam światowy rynek platform z autorskimi grafikami, tam gdzie najlepsi proponowali cuda spod swojej ręki. Przedstawiłam kilka swoich grafik, które zostały docenione. Wiem, że po blisko 20 latach pracy twórczej znalazłam miejsce dla połączenia malarstwa, i grafiki.


W naszych działaniach szukamy lokalnych specjalistów i manufaktur, z kórymi realizujemy projekty. W zamyśle chcemy pokazać, że to co polskie i lokalne, jest na światowym poziomie, zarówno koncepcji jak i jakości wykonania.
 
 
Polityka prywatności
 © 2017 DESIGNED BY NIEBIESKI PIES
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego gry online